Beseda o Indii a výstava fotografií v knihovním průjezdu

Druhé říjnové pondělí se v podkroví knihovny u příležitosti zahájení výstavy fotografií „ASHA znamená naděje“ uskuteční beseda Kateřiny Gužíkové z Diecézní charity Hradec Králové o Indii.
Datum konání akce
9. 10.
(16:00)
Beseda o Indii a výstava fotografií v knihovním průjezdu

Snímky pořídila ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Ing. Anna Maclová během pracovní cesty do Indie, kde pomáhá projekt Adopce na dálku®. Výstava, která zachycuje život podporovaných dětí a jejich rodin, bude v knihovním průjezdu k vidění až do konce listopadu.

„Touto výstavou chceme vyjádřit poděkování všem, kteří jste v minulosti podporovali nebo v současnosti podporujete některé z indických dětí nebo přispíváte na další doprovodné projekty. A třeba osloví i Vás, kteří o našem projektu dosud nevíte. Rádi Vám poskytneme další informace,“ podotýká autorka výstavy Anna Maclová.

Během podzimu 2022 zástupci hradecké Diecézní charity navštívili oblasti Bangalore a Belgaum, aby zdokumentovali, jak finanční pomoc dárců formuje životní příběhy dětí a jejich rodin. Všude se setkali s nesmírnou vděčností dětí, jejich rodičů i učitelů. Velmi srdečné bylo setkání s absolventy, kteří dnes sami pomáhají dalším dětem finančně, doučováním či zapojením se do činnosti volnočasových center.

Diecézní charita Hradec Králové v rámci projektu Adopce na dálku® již přes 20 let přináší opravdovou naději na lepší budoucnost dětem z těch nejchudších rodin. Dětem v nouzi pomáhá získat dobré vzdělání, díky kterému mohou vybřednout z té největší chudoby. Více informací naleznete na www.adopce.hk.caritas.cz.

Vstupné dobrovolné

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.